Promocja sportu i krwiodawstwa

W dniu 04 10 2018 r. na Orliku przy ZSO w Tucholi odbył się X Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Tucholi.

Nadzór merytoryczny  nad Turniejem  z ramienia PCK pełnił Piotr Kiersznicki. Sędziami turnieju byli : Paweł sząszor i Piotr Pozorski.

Priorytetowym celem turnieju była promocja aktywnego stylu życia, promocja sportu amatorskiego i honorowego krwiodawstwa.

W Turnieju udział wzięli  uczniowie szkół   ponadgimnazjalnych:

1. ZSL i A    opiekun, trener  Marek Zienkiewicz
  2. ZSL i T    opiekun , trener Henryk Zieliński
  3. ZSO         opiekun, trener  Piotr Pozorski
  4. TL            opiekun, trener  Jacek Jeziorski

Turniej przebiegał w gorącej atmosferze przy aplauzie licznych kibiców  sympatyzujących drużynom..

I miejsce zdobyła młodzież z ZSL i A w składzie : Hermann Bartłomiej,  Paweł Rybak, Patryk Nitka,  Adrian Pieczka,  Klaudiusz Rozstankowski,  Adrian Zientkowski,  Kamil Ziegert Gracjan Pendowski,  Kszysztof  Boniek, Adrian Gniot,  Karol Iwicki.

II miejsce wywalczyli uczniowie z TL w składzie: Karol Kłonczynski, Hubert Rydnik, Hubert Szdzuji,  Raał Nowik,  Olgierd Jankowski,  Michał Szkopiński,  Bartłomiej Marecki, Maciej Czarniecki,  Janczak Przemysław,  Karol Wziątek.

III miejsce zajęli uczniowie  z ZSL i T w składzie : Jakub Romczykowski , Arkadiusz Gwiazdowski,  Patryk Maślonka,  Bartosz Wolszleger,  Łukasz Giłka,  Gracjan Tomasik, Łukasz Donorowicz,  Dominik Mantufel  Kszysztof Dominikowski,  Rafał Dominikowski, Michał Recki.

IV miejsce zajęła reprezentacja  z ZSO w składzie : Krzysztof Budzyński, Artur Deja, Hubert Niemczewski, Wiktor Kowalski, Kacper Wiśniewski,  Aleksander Woźniak, Norbert Parszyk,

Szkołom  za zajęte miejsca na ręce Kapitanów wręczono Puchary a wszystkim zawodnikom upominki, słodycze i wodę mineralną od Powiatu Tucholskiego.

Decyzją  trenerów i opiekunów z każdego zespołu wytypowano  najlepszego   zawodnika  i  w nagrodę otrzymał on piłkę nożną. Piłkę otrzymali : Herman Bartłomiej z ZSLiA, Rudnik Hubert z TL, Giłka Łukasz  z ZSL i T, Artur Deja z LO. Piłki ufundował sponsor.

Najlepszym zawodnikiem Turnieju został Michał Recki z ZSL i T. Michał otrzymał statuetkę piłkarza.

Ulotki promujące honorowe krwiodawstwo przekazano opiekunom i młodzieży.

Środki finansowe na realizację Turnieju otrzymaliśmy ze Starostwa Powiatowego w Tucholi.

Zarządu Rejonowego PCK w Tucholi

Jadwiga  Waszak