Imieniny:
10.10.2018

Konkurs literacki 'NASZA NIEPODLEGŁA'

Starosta Tucholski wraz z Komitetem Organizacyjnym obchodów 100-lecia Niepodległości serdecznie zaprasza młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych działających na terenie powiatu tucholskiego do udziału w konkursie literackim "NASZA NIEPODLEGŁA".

Konkurs ma przyczynić się do aktywnego uczestnictwa młodzieży w wydarzeniach związanych z obchodami stulecia odzyskania niepodległości naszego kraju poprzez łączenie wiedzy historycznej i wyobraźni literackiej.

Uczestnik konkursu przygotowuje uroczystą przemowę na temat „NASZA NIEPODLEGŁA”. Objętość pracy maksymalnie 5.000 znaków ze spacjami. Prace zgłoszone na konkurs powinny być ściśle związane z ideą konkursu i nawiązywać do upamiętnienia stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zwycięska przemowa wygłoszona (lub odczytana) będzie przez laureata podczas powiatowych obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości w dniu 11 listopada w Tucholi.

Do udziału w konkursie zapraszamy młodzież uczącą się w szkołach ponadgimnazjalnych działających na terenie powiatu tucholskiego. Każdy uczeń może zgłosić tylko 1 pracę. Przewiduje się przyznanie nagród rzeczowych - nagrody głównej i wyróżnień.

Termin nadsyłania prac: 31 października 2018r. Prace należy przesłać w wersji papierowej i elektronicznej:

  • w formie papierowej na adres: Starostwo Powiatowe, ul. Pocztowa 7, 89-500 Tuchola oraz
  • w formie elektronicznej (jako plik edytowalny) na adres promocja@tuchola.pl

Wręczenie nagród  11 listopada 2018 r.


REGULAMIN

ZGODAWprowdził Wydział RLiFE