Imieniny:
21.12.2017

Anioł na motorze czyli gratulacje dla Szymona Woźniaka

Szymon Woźniak - Indywidualny Mistrz Polski w żużlu, absolwent tucholskiego Nowodworka, spotkał się 20 grudnia z młodzieżą oraz odebrał z rąk władz Powiatu Tucholskiego nietypowe wyróżnienie.

Uhonorowany on został przez Radę i Zarząd Powiatu Tucholskiego specjalnym, zmotoryzowanym Aniołem Powiatu Tucholskiego. Trofeum to dołączyło do pucharów i dyplomów potwierdzających niezwykłe osiągnięcia tego młodego zawodnika. Zarówno na sesji Rady Powiatu jak i na spotkaniu z młodzieżą tucholskich szkół podkreślał on, jak ważna była pomoc, którą uzyskał od początku swojej kariery od Powiatu Tucholskiego, lokalnych firm i przedsiębiorców oraz od indywidualnych pasjonatów, którzy wierząc w jego talent robili wszystko, by mógł osiągnąć sukces. Największe podziękowania należą się jednak jego rodzicom, którzy od siódmego roku jego życia poświęcili się rozwojowi jego kariery i bez których nie byłaby ona możliwa.

Na wypełnioną po ostatnie miejsce salę gimnastyczną tucholskiego Nowodworka Szymon wjechał na swoim żużlowym motorze w asyście trzech ciężkich, drogowych motocykli prezentowanych przez Bractwo Motocyklowe „Magneto”. Na spotkaniu młodzież poznała konstrukcję żużlowej maszyny – ważący jedynie 77 kg motor przyspiesza od 0 do 100 km w czasie 2,5 sekundy, zasilany jest spirytusem metylowym zmieszanym z olejem rycynowym i nie ma hamulców. Szymon pokrótce opowiedział o przebiegu swojej kariery, zwracając uwagę na ogrom pracy i wysiłku włożonego w osiągnięcie takich sukcesów, dziękując też wszystkim, którzy sie do nich przyczynili. Teraz jego największym marzeniem jest uzyskanie tytułu mistrza świata.

Po wysłuchaniu ciekawych opowieści młodzież mogła z bliska zobaczyć motor, na którym zdobyty został tytuł Indywidualnego Mistrza Polski, zrobić sobie zdjęcie z mistrzem Szymonem Woźniakiem oraz otrzymać kartkę świąteczną z indywidualną dedykacją. Była to też okazja dla młodzieży, by po prostu porozmawiać ze starszym kolegą, absolwentem tucholskiej szkoły, który odniósł sportowy sukces. Żużlowy Anioł Powiatu Tucholskiego przyznany był bowiem nie tylko za zdobycie tytułu i promocję Powiatu Tucholskiego w kraju i za granicą, ale za stanowienie doskonałego przykładu dla młodych ludzi na to, że kierując się pasją i ciężko pracując na jej rozwój osiągnąć można światowej klasy sukces.

Wydział Rozwoju LiFE