‘Służba społeczeństwu to istota samorządu’

25 maja słowa te Prezydent Andrzej Duda skierował do samorządowców obecnych na spotkaniu w Pałacu Prezydenckim zorganizowanym z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Wśród gości nie zabrakło Członka Zarządu Powiatu Tucholskiego Jerzego Kowalika.

Prezydent podkreślał w swoim przemówieniu, że ’jedną z lepszych rzeczy, jakie wydarzyły się po 1989 roku, było odtworzenie, odbudowywanie samorządu terytorialnego’. Jednocześnie zwracał uwagę na niedoskonałości obecnego systemu i wskazywał na konieczność wprowadzania dalszych jego reform.  Dodał też, że z poziomu samorządu terytorialnego potrzebna jest dyskusja o nowej Konstytucji RP  i zachęcał do idei referendum konsultacyjnego w sprawie jej  zmiany.

W czasie uroczystości Prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla rozwoju samorządu terytorialnego oraz w działalności na rzecz społeczności lokalnej.

Fot. Krzysztof Sitkowski KPRP